Dobór właściwego oświetlenia do domu czy mieszkania nie powinien ograniczać się wyłącznie do kształtu czy koloru samej lampy. W końcu, jego rolą ma być nie tylko podkreślanie stylu pomieszczeń, ale przede wszystkim – dbanie o komfort domowników.

Jak podejść do tego zadania, aby zyskać pewność, że wybrany typ oświetlenia jest właściwy, miejsce, w którym ma się znaleźć - trafione, a same lampy – po prostu piękne i stylowe? To tylko na pozór wydaje się łatwe, a wraz z poznawaniem kolejnych produktów, wizja “prostej i szybkiej” aranżacji wnętrza zaczyna się oddalać.


Planowanie oświetlenia a współpraca z projektantem wnętrz

Na szczęście, ten problem wcale nie musi dotyczyć także Ciebie. Wystarczy, że sprawy związane z aranżacją Twojego wnętrza powierzysz w ręce profesjonalisty.

Choć mogłoby się wydawać, że główny obszar, którym zajmuje się projektant wnętrz dotyczy kwestii wystroju czy układu pomieszczeń - musisz zdawać sobie sprawę, że jego rolą jest także dobór właściwego oświetlenia.


Planowanie oświetlenia wnętrz - dlaczego warto, aby zrobił to projektant

Dobór lamp przy pomocy projektanta wnętrz - dlaczego warto?


Taka współpraca na linii Ty – projektant jest opłacalna z kilku bardzo ważnych powodów:

  • Po pierwsze – projektant wie, jakich lamp użyć, aby podkreślić styl Twojego wnętrza.
  • Po drugie – taka osoba dba o użyteczność, dzięki czemu wybrane oświetlenie będzie pasowało nie tylko do aranżacji, ale również odpowiadało nawykom domowników.
  • Po trzecie – specjalista zdaje sobie sprawę, na jakie lampy postawić, aby zapewnić najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa.

Jeśli chcesz, aby oświetlenie Twojego wnętrza było stylowe, funkcjonalne i bezpieczne – koniecznie spraw, aby zadbał o to profesjonalista!