Koniec sierpnia to czas kiedy rodzice i dzieci przygotowują się już pełną parą do szkoły. Jedni cieszą się z powrotu do szkolnej ławki, inni natomiast wzdychają na wspomnienie o wakacjach.

Kompletowanie wyprawki to nie jedyne zadanie do skreślenia z listy przed powrotem do szkoły.

Trzeba też odpowiednio przygotować pokój dziecka, gdzie ważnym elementem jest biurko do odrabiania lekcji. Na nim natomiast nie może zabraknąć lampki, która dobrze oświetli biurko i zadba o oczy Twojej pociechy.  
Jaką lampkę biurkową wybrać do pokoju dziecka?


Wybór zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb ucznia. Oto kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej lampki biurkowej:


1. Lampka biurkowa musi zapewnić odpowiednie oświetlenie do nauki


Ważne jest, aby lampka biurkowa dawała wystarczającą ilość światła, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie do nauki.

Jeśli lampka ma wbudowane źródło światła, np. LED, zwróć uwagę na ilość lumenów, czyli jaką ilość światła emituje. Taką informację powinieneś znaleźć na opakowaniu lampki lub żarówki - jeśli lampka nie ma wbudowanego źródła światła.

Prawidłowy zakres dla lampki biurkowej to 300-500 lumenów. Jeśli oświetlenie będzie miało mniej lumenów, światło może być za słabe. Jeśli będzie miało zbyt dużo lumenów, wówczas będzie za ostre i męczące.

Jeśli lampka nie ma wbudowanego źródła światła, trzeba dokupić do niej żarówkę o odpowiedniej mocy i ilości lumenów. Jest to bardzo ważna sprawa, dlatego warto zadbać o to już na samym początku i dokonać prawidłowego zakupu.


Lampa-biurkowa-RING-bialy-dla-ucznia-do-szkoly-na-biurko


2. Lampka biurkowa powinna posiadać neutralną barwę światła


Każde źródło światła ma określoną temperaturę barwową (np. 3000K - barwa ciepła, 4000K - neutralna, 6000K - zimna).

Barwa światła wpływa na atmosferę i koncentrację, dlatego tak ważny jest jej odpowiedni dobór do danego pomieszczenia.

W pokoju dziecka, gdzie odbywa się nauka, ale i zabawa, zaleca się barwę neutralną (ok 4000K), która oddaje białe światło, najbardziej zbliżone do światła dziennego. Jest to niezwykle ważne szczególnie podczas nauki, kiedy uczeń wytęża wzrok i musi się skupić.

Wybierz zatem lampkę biurkową o neutralnej temperaturze barwowej, dzięki której Twoje dziecko będzie mniej męczyło oczy. 


Lampa-biurkowa-BANKIER-czarna-na-biurko-Candellu-Lighting
3. Lampa biurkowa z możliwością regulacji jasności


Przydatną funkcją podczas nauki jest możliwość regulacji jasności lampki. Uczeń może dostosować wtedy intensywność światła w zależności od aktualnych potrzeb, na przykład podczas czytania lub pisania.

Dzięki możliwości regulacji natężenia światła, lampka może pełnić w pokoju dziecka różne funkcje. W czasie nauki będzie wykorzystywana jako lampka biurkowa, natomiast wieczorem może służyć jako lampka nocna.

4. Lampka biurkowa z możliwością regulacji kierunku świecenia


Lampki biurkowe mogą mieć różne rodzaje kierunkowości światła. Niektóre mają regulowane głowice lub ramiona, które umożliwiają skierowanie światła w wybranym kierunku.

Jest to przydatne rozwiązanie kiedy uczeń potrzebuje skoncentrować światło na konkretnej powierzchni.

Wybierz lampkę biurkową, która posiada możliwość regulacji kierunku świecenia i ułatw naukę Twojemu dziecku.


 


5. Zwróć uwagę na efektywność energetyczną lampki biurkowej


Warto zwrócić uwagę na efektywność energetyczną lampki biurkowej. Wybierz taką, która zużywa jak najmniej energii elektrycznej, aby oszczędzać energię i zmniejszyć koszty eksploatacji.

Jeśli lampka nie ma wbudowanego LED, postaw na zakup energooszczędnej żarówki.


 


6. Zwróć uwagę na stabilność i design lampki biurkowej


Upewnij się, że lampka biurkowa jest stabilna i dobrze zbudowana, aby zapobiec przypadkowemu przewróceniu się. To bardzo ważna kwestia, szczególnie w pokoju mniejszego dziecka.

Ponadto, estetyka i design lampki biurkowej mogą mieć znaczenie dla Twojej pociechy. Dobrze, gdyby lampka pasowała do wystroju pokoju. Nie kieruj się wyłącznie własnym gustem. Niech Twoje dziecko, jeśli ma chęć, uczestniczy podczas zakupów i ma możliwość wyboru. 


Przed dokonaniem zakupu, warto sprawdzić opinie innych użytkowników i porównać różne modele lampek biurkowych, aby znaleźć taką, która spełni oczekiwania ucznia pod względem funkcjonalności, jakości i ceny.

Zobacz wszystkie lampki biurkowe.

Jeśli potrzebowałbyś naszego wsparcia w doborze lampki biurkowej dla Twojego dziecka, to napisz do nas lub zadzwoń, a chętnie pomożemy.Pozdrawiamy,

Zespół Szukam Lampy