Często spotykamy się ze stwierdzeniem „produkty najwyższej jakości” i zastanawiamy się, co dokładnie kryje się pod tym hasłem. Właściwie na czym ta wysoka jakość polega?
 
Widząc dwie podobne lampy, wahamy się, którą z nich powinniśmy wybrać.
 
Co tak naprawdę wyróżnia oświetlenie wysokiej jakości? Jak tę wysoką jakość zweryfikować? Przecież każdy producent może tak napisać o swoich produktach.
 
 
 
 

Jakość lampy – oczami Klientów

 
Prześledziliśmy Wasze komentarze w różnych serwisach, aby przekonać się, z jakimi problemami najczęściej się spotykacie przy zakupie słabszej jakości oświetlenia. Sprawdziliśmy też, za co najbardziej cenicie zakupy u sprawdzonych producentów, i co najbardziej wpływa na Wasze zadowolenie. Krótko mówiąc, co sprawia, że w komentarzu pojawia się opinia: „lampa wysokiej jakości, polecam”.
 

Najczęściej spotykane problemy przy zakupie oświetlenia słabszej jakości:

 

 1. Trudny montaż

  Problemy ze złożeniem i zamontowaniem lampy to jeden z czołowych powodów, dla których obniżacie ocenę produktu. Nic nie budzi większej frustracji niż milion elementów do złożenia, brak instrukcji, złe spasowanie elementów, za mała puszka na kable i na koniec – brakująca śrubka. Znacie to?

 2. Podatność na uszkodzenia

  Porysowany klosz, który wyglądał na zdjęciu jak szklany, a w rzeczywistości okazał się plastikowy. Wgniecenia i odpryski farby. Lampy tak delikatne, że strach ich dotknąć, aby się nie popsuły.

  Przyczyną jest najczęściej niska jakość materiałów. Chodzi tu zarówno o zastępowanie szkła i metalu plastikiem, ale także o technologię wykonania, bo i plastik plastikowi nierówny, i szkło też bywa bardziej lub mniej podatne na zarysowania. Lampy wykonane z trwałych materiałów, np. z aluminium, będą cieszyć Wasze oczy przez lata. I wcale nie muszą być bardzo drogie.

 3. Elegancja vs. tandeta – ogólne wrażenie

  To trudny do zmierzenia parametr. Nie zapominajmy, że każdy z Was może to postrzegać nieco inaczej. Są jednak pewne cechy wspólne, które o tym wrażeniu decydują.

  Jedną z nich jest wspomniana już wcześniej jakość materiałów. Na zdjęciu łatwiej to ukryć, ale rzeczywistość wszystko weryfikuje. Jeśli po zamontowaniu widzimy, że szkielet nie jest metalowy, a klosze naprawdę nie są szklane, to ogólne wrażenie może być rozczarowujące. Również drobne niedoróbki, jak widoczne spoiwo lub wkręty, optycznie Was drażnią i powodują obniżenie ogólnej oceny lampy.

 4. Mylące parametry, czyli "myślałem, że będzie większa"

  Zdarza się, że rzeczywisty rozmiar lampy odbiega od podanego w ofercie. To oczywiście błąd po stronie sklepu. Bywa też tak, że podane w ofercie rozmiary są prawdziwe, ale zdjęcie lub wizualizacja mogą sugerować, że lampa jest większa. Po otrzymaniu paczki okazuje się, że lampa jest naprawdę malutka i ginie w pomieszczeniu.

  Aby uniknąć opisanych powyżej sytuacji, zachęcamy Was do sprawdzania parametrów lamp podanych w ofertach. Jeśli będziecie przeglądać oferty lamp w naszym sklepie, w razie jakichkolwiek wątpliwości, zapraszamy do kontaktu. Pomożemy i doradzimy, również w kwestii doboru wielkości lampy do pomieszczenia. Możemy też pomóc wykonać wizualizację lampy w Twoim wnętrzu. Jeśli mimo to, lampa nie będzie spełniać Twoich oczekiwań, to w przypadku zakupów online, przysługuje Ci prawo zwrotu lampy w ciągu 14 dni, nawet bez podawania przyczyny.

Jakość lampy - co się pod tym kryje?

 

Co według Was oznacza wysoka jakość oświetlenia?


Opinie zadowolonych Klientów można pogrupować w bardzo podobną listę. Wysoka jakość oświetlenia to dla Was przede wszystkim:
 
 1. Łatwość i intuicyjność montażu

  Zamontowanie lampy nie powinno sprawiać problemów. Zakupiony produkt musi posiadać instrukcję w języku polskim oraz elementy niezbędne do jej złożenia. Wszystkie części muszą do siebie dobrze pasować.

 2. Trwałość i wytrzymałość

  Lampa powinna być odporna na zarysowania. Wysokiej jakości oprawa oświetleniowa będzie wykonana z trwałych materiałów, nie ulegnie zadrapaniu, a kolor nie zblaknie, ani nie będzie odpryskiwał. Taka lampa będzie cieszyć oczy przez długie lata, o ile sam nie zapragniesz jej kiedyś zmienić.

 3. Regulacja wysokości

  W komentarzach często podkreślaliście, jak ważna jest dla Was możliwość regulacji długości przewodu zasilającego. To właśnie ten parametr był podawany jako jeden z wyznaczników jakości lampy. Dzięki niemu zawiesisz lampę na idealnej dla Ciebie wysokości.

 4. Zgodność ze zdjęciem

  Dotyczy to zakupów przez internet. Choć wydaje się to oczywiste, lampa musi w rzeczywistości wyglądać przynajmniej tak dobrze, jak na zdjęciu, i być z nim zgodna. Musi również spełniać wszystkie podane parametry i zgadzać się z opisem.

 5. Efekt WOW

  A co jeśli lampa wygląda jeszcze piękniej niż na zdjęciu? Uwielbiamy, gdy każdy detal jest wykonany z taką starannością, że nie można od niej oderwać wzroku. Wówczas oświetlenie naprawdę staje się sercem domu. Wysokiej jakości lampa będzie przykuwać wzrok już od wejścia, nada pomieszczeniu blasku, klasy i elegancji. Bedzie nie tylko oprawą oświetleniową, ale może stać się również najpiekniejszą dekoracją wnętrza.

 6. Idealne dopasowanie

  Dobrze dobrana lampa będzie pasować do Twojego wnętrza. Podkreśli lub nada styl w pokoju, a może nawet w całym domu. Bedzie mieć odpowiednią wielkość dopasowaną do wymiarów i funkcji pomieszczenia, a także właściwą moc i barwę światła. Światło będzie się optymalnie rozchodzić i oświetlać wnętrze.

  Jeśli masz wątpliwości i nie wiesz, jak dobrać lampę do Twojego wnętrza – napisz do nas, a z pewnością pomożemy.

 

Lampa wisząca Bao Gold


 

Lampy wysokiej jakości – oczami producentów


Sprawdziliśmy również, czym jest wysoka jakość lampy zdaniem największych polskich producentów. Ciekawi jesteście czy pokrywa się to z Waszymi oczekiwaniami i opiniami?

 1. Polskie, więc dobre

  Producenci podkreślają, że krajowa produkcja jest wyróżnikiem wysokiej jakości lamp. Umożliwia dokładną kontrolę nad całym procesem produkcyjnym oraz pozwala lepiej i szybciej reagować na zmieniające się potrzeby rynku. Polacy słyną na całym świecie z pracowitości i wysokiej jakości. Nie inaczej jest przy produkcji oświetlenia.

 2. Trwałość stosowanych materiałów

  Wysoka jakość materiałów jest gwarancją jakości oprawy oświetleniowej. W parze z trwałością materiałów idzie staranne wykończenie i dbałość o najmniejsze detale. Rygorystyczne kontrole jakości pozwalają zapewnić zgodność ze standardami i zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających Klientów.

 3. Funkcjonalność

  Oprawy oświetleniowe muszą przede wszystkim pełnić swoją funkcję. O wysokiej jakości lampy świadczy to, czy optymalnie oświetla pomieszczenie, oraz czy światło nie jest za silne lub za słabe. Kontrole elektryczne oraz certyfikat CE gwarantują niezawodność i bezpieczeństwo.

 4. Wzornictwo, trendy, nowoczesny design

  Lampy muszą zachwycać. Projektanci śledzą europejskie i światowe trendy, ale stawiają także na oryginalność i niebanalność. Estetyka, pierwsze wrażenie, ponadczasowość – to wszystko ma również ogromny wpływ na jakość oprawy oświetleniowej.

 

Jak wybrać oświetlenie dobrej jakości?


Zwracaj uwagę nie tylko na wygląd lampy, ale również na jej parametry, takie jak zastosowane materiały, wymiary, klasa szczelności, barwa i intensywność światła. Szukaj przede wszystkim lamp sprawdzonych polskich producentów. Jeśli nie masz pewności, to spytaj czy lampy posiadają instrukcję montażu, certyfikat CE oraz gwarancję producenta.
 
Nikt nie wymaga od Ciebie, abyś był ekspertem w każdej dziedzinie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości związane z wyborem oświetlenia, skontaktuj się z nami, a na pewno chętnie pomożemy.
 
 
Pozdrawiamy,
Zespół Szukam Lampy