• System Cameleon - Nowodvorski Lighting

System Cameleon to nieograniczone możliwości w indywidualnym projektowaniu oświetlenia. Możesz stworzyć własny system oświetleniowy, dopasowany idealnie do Twoich potrzeb, wybierając spośród szerokiej gamy dostępnych elementów.

System CAMELEON - Nowodvorski Lighting

Jak to działa?

Aby stworzyć kompletną lampę, wybierz poszczególne elementy z czterech grup:

 1. Klosze
 2. Zawieszenia
 3. Akcesoria montażowe
 4. Puszki

System CAMELEON - Nowodvorski Lighting

Instrukcja na dole strony

Na dole strony znajdziesz dokładną instrukcję w jaki sposób prawidłowo dobierać elementy.

A jeśli będziesz mieć z tym problem - nic się nie martw. Napisz lub zadzwoń do nas, a z chęcią pomożemy Ci w zaprojektowaniu oświetlenia i dobraniu potrzebnych elementów.

 • Parametry

System Cameleon - Nowodvorski Lighting


Zaprojektuj własną lampę

Projektowanie systemu Cameleon najłatwiej rozpocząć od rozrysowania sobie na kartce lub w komputerze, jak ma wyglądać Twoja wymarzona lampa.

 1. Zaznacz na rysunku miejsce, w którym będzie podłączenie lampy do sieci. Puszka może znajdować się na suficie lub na ścianie. To od niej będą wychodzić przewody (zawieszenia), na których zawisną klosze.

  System Cameleon - Elementy systemu


 2. Zaznacz w którym miejscu będą się znajdować źródła światła (klosze). Zaprojektuj odpowiednią liczbę źródeł światła w zależności od wybranych kloszy oraz od wielkości pomieszczenia. A także od Twoich upodobań :).

  Pamiętaj, że nie musisz się ograniczać do jednego typu klosza. Możesz zaprojektować trzy lampy wiszące nad stołem oraz trzy inne punkty oświetleniowe nad wyspą kuchenną. W systemie Cameleon możesz łączyć kilka różnych rodzajów kloszy, a przy pomocy odpowiednio długiego zawieszenia i akcesoriów - poprowadzić je do wybranego miejsca w pokoju. A wszystko to na jednej puszce i jednym przyłączu. I na tym właśnie polega ewenement tego systemu.

  Największe puszki są w stanie obsłużyć aż 12 lamp o mocy 40W.

  image    image

  image    image


Dobierz odpowiednie elementy

 1. Wybór kloszy

  Klosze w największym stopniu wpływają na końcowy efekt wizualny, więc to od nich polecamy rozpocząć wybieranie elementów. Do wyboru masz bogactwo kształtów, materiałów i barw. Dostępne są klosze ze szkła, metalu oraz aksamitne abażury, w różnych stylach i rozmiarach.

  image

  image

  image

  image

  image

  image

  image

  image

  image

  image

  image

  image

  image

  image 2. Wybór zawieszenia

  Rodzaj gwintu - Przy każdym kloszu znajdziesz informację, do jakiego rodzaju zawieszenia będzie pasował. Najważniejszy jest rodzaj gwintu, jaki pomieści dany klosz. W opisie klosza może być wskazany jeden rodzaj zawieszenia, lub więcej możliwości - do wyboru.

  Zastosuj z        1 x CAMELEON CABLE E27/max 40W
  1 x CAMELEON CABLE GU10/max 10W only LED


  Mogą się tu pojawić 3 rodzaje gwintów:

  CABLE E27 - Cameleon system
        CABLE GU10 - Cameleon system      
  CABLE G9 - Cameleon system
  E27 GU10 G9

  W dziale zawieszenia znajdziesz wszystkie rodzaje przewodów i oprawek pogrupowane wg rodzaju gwintu, abyś łatwiej odszukał potrzebne elementy.


  Długość przewodu - 
  Długość przewodu to drugi parametr, na który powinieneś zwrócić uwagę. Policz, jak długi musi być przewód, aby wystarczyło go na poprowadzenie prądu od puszki do klosza.

  image

  Liczba zawieszeń - To może się wydawać proste, ale napiszemy. Potrzebujesz po 1 zawieszeniu do każdego klosza. Jeśli więc zdecydowałeś/łaś się na 6 kloszy, to wybierz również 6 zawieszeń, dopasowując każde z nich do konkretnego rodzaju klosza.

  Kolor oprawki i kabla - Ostatnim etapem jest wybór koloru oprawki i kabla. Do wyboru masz kolory: czarny, biały, chrom i mosiądz. Dobierz zawieszenie tak, aby pasowało do klosza i stylu Twojego pomieszczenia :). 3. Akcesoria montażowe

  Elementy montażowe zapobiegają obwisaniu przewodów, zarówno na suficie jak i na ścianie. Zgodnie z rekomendacją producenta, mocowania powinny znajdować się co każde 0,5 metra.


  image


  W systemie Cameleon wyróżniamy trzy typy elementów montażowych:

  MOUNTING A           zapobiega obwisaniu przewodu,
  umożliwia zmianę kierunku przewodu       
       image     
  MOUNTING B zapobiega obwisaniu przewodu

   

  image

   

  MOUNTING C zapobiega obwisaniu przewodu,
  umożliwia zmianę kierunku przewodu
       image     


  image
 4. Wybór puszki


Ostatnim elementem, jakiego potrzebujesz, aby skompletować Twoją lampę, to odpowiednia puszka.

Do wyboru masz różne kształty i kolory puszek. Znajdziesz puszki okrągłe, podłużne, możesz też zastosować adapter Cameleon i zawiesić lampy na szynoprzewodzie.

Zwróć uwagę na liczbę lamp, które jest w stanie obsłużyć dana puszka. Znajdziesz tę informację w opisie każdej puszki. Jeśli zaplanowałeś trzy lampy wiszące, wystarczy Ci puszka Canopy A mini, jeśli natomiast planujesz większą aranżację, to poszukaj większych puszek. Największe puszki są w stanie obsłużyć nawet 12 lamp o max. mocy 40W.


Dla Twojej wygody podzieliliśmy puszki na trzy kategorie:

 • Pojedyncze lampy
 • Układy wertykalne - kilka lamp zawieszonych pionowo
 • Układy horyzontalno-wertykalne - jeśli prowadzisz przewody po suficie lub/i ścianie, a klosze nie znajdują się bezpośrednio pod puszką

image

 • Producenci
orlicki-design.webp king-home.webp moosee.webp sollux-lighting.webp thoro.webp
light-prestige.webp candellux-lighting.webp ledea.webp nowodvorski-lighting.webp eensy-weensy.webp
lemir.webp eko-light.webp milagro(2).webp