• 1-fazowy system oświetlenia szynowego - Light Prestige

System oświetlenia jednofazowy jest najprostszy i jednocześnie najtańszy. Może być zastosowany w zdecydowanej większości instalacji elektrycznych. Sprawdzi się doskonale w naszych domach. Z powodzeniem oświetlisz w ten sposób gabinet, salon lub przedpokój.

W systemie 1-fazowym wszystkie reflektorki zamontowane na szynach będą się włączały i wyłączały jednocześnie. 

Zasilanie systemu podłącza się na początku szyny (zasilanie początkowe) lub na łączniku zasilającym. Przy pomocy łączników liniowych, kątowych, krzyżowych stworzysz własną konfigurację, dopasowaną idealnie do Twoich potrzeb.

Na dole strony znajdziesz nasz poradnik, jak samodzielnie skonstruować zestaw oświetlenia szynowego.

 • Parametry

Stwórz własny system szynowy - mały poradnik

System 1-fazowy Light Prestige

Planowanie systemu szynowego dobrze jest zacząć nakreślenia rysunku technicznego. Z dobrze wykonanego rysunku łatwo odczytasz, jakie elementy będą Ci potrzebne.

Jeśli masz szkic pokoju / mieszkania, możesz rysować na nim. Jeśli nie masz takiego szkicu, to rozpocznij od narysowania prostego rzutu pomieszczenia. Przyjmij sobie jakąś łatwą skalę, np. 1 m pokoju to 1 cm na Twojej kartce.

 1. Zaznacz miejsce, z którego wychodzi kabel w suficie. W tym miejscu zaplanuj początek szyny, albo któryś z łączników zasilających.

 2. Od miejsca zasilania rozprowadzamy szyny. Do wyboru są szyny 1,5 lub 2-metrowe, w kolorze białym lub czarnym. Szyny można również docinać do odpowiedniej długości. Należy tę pracę zlecić wykwalifikowanemu specjaliście. Każda szyna 1F Light Prestige ma w komplecie zasilanie początkowe i zaślepkę końcową - więc o te elementy nie musisz się już martwić.

  Dołączaj kolejne szyny przy pomocy łączników. Możesz przy ich pomocy stworzyć linię prostą, system w kształcie litery L lub U, a także dowolny inny kształt, jaki Ci się wymarzy. Łącznik giętki pozwala nawet na poprowadzenie szyny z sufitu na ścianę. Możesz być kreatywny i dopasować system idealnie do potrzeb Twojego wnętrza.


  image


 3. Na koniec wybierz odpowiednie lampy szynowe. Do wyboru masz regulowane reflektorki lub smukłe lampy wiszące.

  Możesz zastosować kilka rodzajów lamp, np. zamontować trzy lampy wiszące nad wyspą kuchenną, a dodatkowo trzy reflektorki nad szafkami kuchennymi. Pamiętaj tylko, że w systemie 1-fazowym wszystkie lampki będą się zapalały równocześnie.

  Natomiast jeśli chcesz je rozdzielić na dwa włączniki światła:
  • musisz zamontować dwa osobne systemy (każdy podłączany osobnym kablem elektrycznym) 
  • lub zdecydować się na system 3-fazowy.
 • Producenci
orlicki-design.webp king-home.webp moosee.webp sollux-lighting.webp thoro.webp
light-prestige.webp candellux-lighting.webp ledea.webp nowodvorski-lighting.webp eensy-weensy.webp
lemir.webp eko-light.webp milagro(2).webp