• System PROFILE 1-fazowy natynkowy - Nowodvorski

W systemie 1-fazowym wszystkie reflektorki zamontowane na szynie będą się włączały i wyłączały jednocześnie. Jest to najprostszy i jednocześnie najtańszy system szynowy. Może być zastosowany w zdecydowanej większości instalacji elektrycznych. Sprawdzi się doskonale w naszych domach. Z powodzeniem oświetlisz w ten sposób gabinet, salon lub przedpokój.

System natynkowy nie wymaga ingerencji w strukturę sufitu. Szyny są montowane bezpośrednio na sufit. Taki montaż jest szybki i łatwy. Istnieje też możliwość podwieszenia szyn do sufitu na specjalnych linkach. Takie rozwiązanie sprawdzi się świetnie w wysokich pomieszczeniach.

Na dole strony znajdziesz nasz mały poradnik, jak samodzielnie skompletować gotowy system do Twojego wnętrza. Jeśli będziesz mieć dalsze pytania, to zapraszamy do kontaktu.

  • Parametry

System szynowy PROFILE 1-fazowy - Nowodvorski Ligthing

 

Podstawowe elementy systemu szynowego

Planowanie systemu szynowego dobrze jest rozpocząć od rozrysowania sobie schematu. Z rysunku, wykonanego na kartce lub w komputerze, będzie potem bardzo łatwo odszukać wszystkie potrzebne elementy.

  1. Zacznij od zaznaczenia, w którym miejscu będzie podłączane zasilanie (kabel). W tym miejscu będzie Ci potrzebne zasilanie początkowe i od tego miejsca rozpoczynamy cały dalszy schemat. (Zasilanie można też podłączyć do jednego z łączników zasilających.)

  2. Do zasilania podłączamy szynoprzewody, zwane krócej szynami. Do wyboru są szyny 1 lub 2-metrowe. Szyny można również docinać do odpowiedniej długości. Należy tę pracę zlecić wykwalifikowanemu specjaliście.

    Dołączaj kolejne szyny przy pomocy łączników. Możesz przy ich pomocy stworzyć dowolny kształt - linię prostą, system w kształcie litery L lub U, a także dowolny inny kształt, jaki Ci się wymarzy. Łącznik giętki pozwala nawet na poprowadzenie szyny z sufitu na ścianę. Możesz być kreatywny i dopasować system idealnie do potrzeb Twojego wnętrza.

  3. Jeśli chcesz zakończyć prowadzenie systemu i nie dołączać już kolejnej szyny, to na zakończeniu szyny umieść zaślepkę, która zamknie system tak, aby był bezpieczny i estetyczny.

System oświetlenia szynowego PROFILE Nowodvorski Lighting

Sposoby montażu


Montaż bezpośredni natynkowy:

Najczęściej stosowany rodzaj montażu. Szyny są montowane bezpośrednio na sufit, bez ingerencji w jego strukturę.
Zalecany przez producenta dystans pomiędzy mocowaniami szyny to max. 100 cm.

System szynowy PROFILE Nowodvorski Lighting montaż bezpośredni natynkowy

 Podwieszenie szyn do sufitu na stalowych linkach:

To rozwiązanie idealne dla wysokich pomieszczeń oraz dla osób, które jeszcze bardziej chcą podkreślić industrialny styl systemu szynowego.

Do podwieszania szyn służą zawiesia - odpowiednio w białym lub czarnym kolorze. Są to stalowe linki o wysokości max. 150 cm. Doprowadzenie kabla do zasilania początkowego jest możliwe przy pomocy specjalnie zaprojektowanego zawiesia zasilającego.

W systemie podwieszanym nie zalecamy stosowania łącznika giętkiego. Wszystkie szyny powinny być ze sobą spięte na sztywno, tak aby całość po zawieszeniu na linkach dobrze się trzymała.

 

System szynowy PROFILE Nowodvorski Lighting montaż podwieszany na linkach


Istnieje również możliwość montażu podtynkowego, ale do niego potrzebne będą specjalnie zaprojektowane szyny i łączniki podtynkowe. Ten system nazywa się PROFILE RECESSED.
Informacje na temat systemu oświetlenia podtynkowego znajdziesz TUTAJ.

 

Nie zapomnij o lampach na szynę

Nowodvorski Lighting oferuje szeroką gamę lamp, które można zamontować na tak skonstruowanym systemie szynowym. Są to zarówno reflektorki o wymiennym źródle światła, lampki ledowe, lampy wiszące oraz lampy na wysięgniku.

Nie musisz zdecydować się tylko na jeden rodzaj lamp. Możesz je łączyć ze sobą w dowolnej konfiguracji, pamiętaj tylko, aby były to lampy z systemu PROFILE Nowodvorski Lighting. Lampy z innego systemu lub innego producenta nie będą pasować do szynoprzewodów.

 

image image image image image
image image image image image

 

A teraz usiądź wygodnie i zaplanuj swoje wymarzone wnętrze. Poprowadź system oświetlenia szynowego tak, aby optymalnie spełniał Twoje potrzeby. A jeśli będziesz mieć jakieś pytania, to skontaktuj się z nami, a my chętnie pomożemy :).

 

image   image

 

Pozdrawiamy,

Zespół Szukam Lampy

  • Producenci
orlicki-design.webp king-home.webp moosee.webp sollux-lighting.webp thoro.webp
light-prestige.webp candellux-lighting.webp ledea.webp nowodvorski-lighting.webp eensy-weensy.webp
lemir.webp eko-light.webp milagro(2).webp