• System PROFILE RECESSED 1-fazowy wpuszczany - Nowodvorski

System oświetlenia wpuszczany w sufit to gratka dla miłośników minimalizmu we wnętrzach. Szyna jest schowana w suficie, dzięki czemu wnętrze zyskuje bardzo elegancki wygląd. Szyny wpuszczane Nowodvorski mogą być montowane zarówno w podwieszanych sufitach, jak i w sufitach tradycyjnych.

Pamiętaj, że w systemie 1-fazowym wszystkie reflektorki zamontowane na szynie będą się włączały i wyłączały jednocześnie. Producent Nowodvorski Lighting oferuje również systemy 3-fazowe oraz natynkowe. Wszystkie systemy tego producenta znajdziesz TUTAJ.

Zaś na dole strony znajdziesz nasz poradnik, jak skompletować własny system szynowy podtynkowy.

  • Parametry

System szynowy PROFILE RECESSED 1-fazowy - Nowodvorski Ligthing

W systemie szynowym PROFILE RECESSED specjalnie zaprojektowane szyny oraz łączniki umożliwiają montaż całego systemu podtynkowo. Szynoprzewody są schowane w suficie, co daje wyjątkowo elegancki, nowoczesny i minimalistyczny wygląd.

Podstawowe elementy systemu szynowego

  1. Każdy schemat rozpoczynamy od miejsca podłączenia zasilania (kabla). W tym miejscu powinno znajdować się zasilanie początkowe. Będzie to jednocześnie początek pierwszej szyny. (Zasilanie można też podłączyć do jednego z łączników zasilających.)

  2. Od zasilania zaczynamy prowadzenie szyn po suficie. Dołączaj kolejne szyny przy pomocy łączników liniowych, kątowych, krzyżowych oraz wielu innych. Przy ich pomocy, uzyskasz na suficie swój wymarzony kształt.

  3. Jeśli chcesz zakończyć prowadzenie systemu i nie dołączać już kolejnej szyny, to na zakończeniu szyny umieść zaślepkę, która zamknie system tak, aby był bezpieczny i estetyczny.

Pamiętaj, aby były to elementy systemu szynowego PROFILE RECESSED Nowodvorski Lighting. Elementy z innych systemów szynowych nie będą kompatybilne i nie będą razem współpracowały.

 

Schemat systemu oświetlenia szynowego PROFILE

 

Montaż w suficie tradycyjnym

W suficie tradycyjnym należy wykuć rowek o głębokości 2 cm i szerokości 3,5 cm i w nim umieścić szynę. Szynę przykręcamy do sufitu, a zalecany przez producenta dystans pomiędzy mocowaniami to max. 100 cm.
System szynowy PROFILE RECESSED Nowodvorski Lighting montaż podtynkowy w suficie tradycyjnym

 

Montaż w suficie podwieszanym

W sufitach podwieszanych należy wyciąć rowek o szerokości 4,5 cm. Zestaw do mocowania FIXING SET umożliwi dalszy montaż szyny w takich sufitach.

System szynowy PROFILE RECESSED Nowodvorski Lighting montaż podtynkowy w suficie podwieszanym

 

Źródła światła

Na tak skonstruowanym systemie szynowym umieszczamy lampy wiszące i reflektory wg naszych potrzeb. Do systemu Profile Recessed pasują wszystkie lampy z profilu PROFILE Nowodvorski Lighting.

Do wyboru jest szeroka oferta lamp szynowych, które można ze sobą zestawiać w dowolnej konfiguracji. Pamiętaj tylko, że jest to system 1-fazowy, co oznacza, że wszystkie lampy zamontowane w ramach jednego systemu szynowego, będą się włączały i wyłączały jednocześnie.

Jeśli chcesz podłączyć swój system pod włącznik dwu- lub trzy- klawiszowy, to skorzystaj z systemu 3-fazowego.

 

image image image image image
image image image image image
  • Producenci
orlicki-design.webp king-home.webp moosee.webp sollux-lighting.webp thoro.webp
light-prestige.webp candellux-lighting.webp ledea.webp nowodvorski-lighting.webp eensy-weensy.webp
lemir.webp eko-light.webp milagro(2).webp