• Stwórz swój własny system szynowy - Orlicki Design

Możesz sam zaprojektować własny zestaw oświetlenia szynowego, wybierając akcesoria i lampki z dostępnych elementów. Na dole strony znajdziesz nasz mały poradnik, jak samodzielnie skompletować gotowy system do Twojego wnętrza. Jeśli będziesz mieć dalsze pytania, to zapraszamy do kontaktu.

  • Parametry

Stwórz własny system szynowy - mały poradnik

Oświetlenie szynowe Orlicki Design

Zachęcamy do tego, aby kompletowanie zestawu rozpocząć od rozrysowania sobie na kartce lub w komputerze, jak będą przebiegać szyny oświetleniowe w Twoim wnętrzu. Rysunek możesz wykonać na papierze milimetrowym. Ważne jest, aby dobrze dobrać ilość i długość szyn do wymiarów pomieszczenia.

Pamiętaj o zaznaczeniu miejsca zasilania. Jest ono kluczowe do odpowiedniego dobrania dalszych elementów. W systemie szynowym Orlicki Design zasilanie może znajdować się na początku szyny lub na jednym z łączników zasilających. Nie ma możliwości podłączenia zasilania na środku szyny.

Szynoprzewody

Podstawowym elementem systemu są szynoprzewody, zwane krócej szynami. W prezentowanym tu systemie producenta Orlicki Design mamy do wyboru szyny w kolorze białym lub czarnym, o długościach: 1m, 1,5m i 2m. W razie potrzeby szyny można we własnym zakresie skracać tak, aby uzyskać dokładniejszą wartość. Pracę tę należy zlecić uprawnionym osobom. Należy też pamiętać, że ucięcie szyny wiąże się z utratą prawa do jej zwrotu czy reklamacji.

Wszystkie prezentowane tu szyny są jednofazowe. Oznacza to, że wszystkie podpięte pod nie lampki będziemy włączali i wyłączali jednocześnie. Do każdej szyny jest już dołączona zaślepka i zasilanie w komplecie, więc o te elementy nie musisz się martwić.

Łączniki

Do łączenia szyn w większy system służą różnorodne łączniki. Mamy w ofercie łączniki liniowe i środkowe do łączenia szyn w linii prostej, łączniki kątowe i ruchome do łączenia szyn pod kątem. Są też bardziej wyspecjalizowane łączniki, do łączenia szyn na krzyż, w kształt litery T lub nawet w przestrzeni sufit - ściana. To, który łącznik i w jakiej ilości wybrać, będzie wynikał z rysunku technicznego. W razie wątpliwości możecie nas zapytać, a z chęcią doradzimy.

Reflektory, spoty szynowe

Ostatnim etapem jest wybór lampek szynowych. Tu również pomocne może się okazać uprzednie oznaczenie ich na rysunku technicznym. Do wyboru są liczne reflektory, spoty i lampy wiszące. Część z nich posiada miejsce na żarówkę, część ma wbudowany moduł ledowy, który także można wymienić w razie potrzeby. Lampki można dodawać lub odejmować, można je także przesuwać dopasowując ich ustawienie tak, aby optymalnie oświetlały przestrzeń w Twoim domu.

Istnieje także możliwość zawieszenia na szynoprzewodach wybranych lamp wiszących. Dostosowuje się je do systemu szynowego przy użyciu adapterów. Przed zakupem zalecamy konsultację z elektrykiem, który będzie wykonywał montaż.

  • Producenci
orlicki-design.webp king-home.webp moosee.webp sollux-lighting.webp thoro.webp
light-prestige.webp candellux-lighting.webp ledea.webp nowodvorski-lighting.webp eensy-weensy.webp
lemir.webp eko-light.webp milagro(2).webp