• Stwórz swój własny system szynowy

Możesz sam zaprojektować własny zestaw oświetlenia szynowego, wybierając akcesoria i lampki z dostępnych elementów. Na dole strony znajdziesz nasz mały poradnik, jak samodzielnie skompletować gotowy system do Twojego wnętrza. Jeśli będziesz mieć dalsze pytania, to zapraszamy do kontaktu.

Stwórz swój własny system szynowy - mały poradnik

Zachęcamy do tego, aby kompletowanie zestawu rozpocząć od rozrysowania sobie na kartce lub w komputerze, jak będą przebiegać szyny oświetleniowe w Twoim wnętrzu. Rysunek możesz wykonać na papierze milimetrowym. Ważne jest, aby dobrze dobrać ilość i długość szyn do wymiarów pomieszczenia. Pamiętaj o zaznaczeniu miejsca zasilania. Jest ono kluczowe do odpowiedniego dobrania dalszych elementów.

Szynoprzewody

Podstawowym elementem systemu są szynoprzewody, zwane krócej szynami. W prezentowanym tu systemie producenta Orlicki Design mamy do wyboru szyny w kolorze białym lub czarnym, o długościach: 1m, 1,5m i 2m. W razie potrzeby szyny można we własnym zakresie skracać tak, aby uzyskać dokładniejszą wartość. Pracę tę należy zlecić uprawnionym osobom. Należy też pamiętać, że ucięcie szyny wiąże się z utratą prawa do jej zwrotu czy reklamacji.

Wszystkie prezentowane tu szyny są jednofazowe. Oznacza to, że wszystkie podpięte pod nie lampki będziemy włączali i wyłączali jednocześnie. Do każdej szyny jest już dołączona zaślepka i zasilanie w komplecie, więc o te elementy nie musisz się martwić.

Łączniki

Do łączenia szyn w większy system służą różnorodne łączniki. Mamy w ofercie łączniki liniowe i środkowe do łączenia szyn w linii prostej, łączniki kątowe i ruchome do łączenia szyn pod kątem. Są też bardziej wyspecjalizowane łączniki, do łączenia szyn na krzyż, w kształ litery T lub nawet w przestrzeni sufit - ściana. To, który łącznik i w jakiej ilości wybrać, będzie wynikał z rysunku technicznego. W razie wątpliwości możecie nas zapytać, a z chęcią doradzimy.

Reflektory, spoty szynowe

Ostatnim etapem jest wybór lampek szynowych. Tu również pomocne może się okazać uprzednie oznaczenie ich na rysunku technicznym. Do wyboru są liczne reflektory, spoty i lampy wiszące. Część z nich posiada miejsce na żarówkę, część ma wbudowany moduł ledowy, który także można wymienić w razie potrzeby. Lampki można dodawać lub odejmować, można je także przesuwać dopasowując ich ustawienie tak, aby optymalnie oświetlały przestrzeń w Twoim domu.

Istnieje także możliwość zawieszenia na szynoprzewodach wybranych lamp wiszących. Dostosowuje się je do systemu szynowego przy użyciu adapterów. Przed zakupem zalecamy konsultację z elektrykiem, który będzie wykonywał montaż.

  • Producenci
Orlicki-Design.jpg King-Home.jpg moosee.jpg Sollux-Lighting.jpg
Ledea.jpg Candellux-Lighting.jpg New-Garden.jpg